خانه » اخبار دامپزشکی » اخبار عمومی دامپزشکی » کارگروه تخصصی آموزش مبارزه با بیماری آبله در آبیک برگزار می‌شود
اخبار عمومی دامپزشکی

کارگروه تخصصی آموزش مبارزه با بیماری آبله در آبیک برگزار می‌شود

مدیر دامپزشکی آبیک:

کارگروه تخصصی آموزش مبارزه با بیماری آبله در آبیک برگزار می‌شود

خبرگزاری تسنیم: مدیر دامپزشکی شهرستان آبیک گفت: در راستای جلوگیری از شیوع بیماری‌های دام و طیور به ویژه آبله، کارگروه تخصصی آموزشی مبارزه با بیماری آبله در آبیک برگزار می‌شود.

به گزارش وتلند : مرتضی یعقوبی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در راستای جلوگیری از شیوع بیماری‌های دام و طیور به ویژه آبله، کارگروه تخصصی آموزشی مبارزه با بیماری آبله در آبیک برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه شیوع بیماری‌های مشترک دام و طیور خسارات جبران ناپذیری را در پی دارد، بیان کرد: شیوع بیماری‌های مشترک دام و طیور خسارات جبران‌ناپذیری در پی دارد که به خطر افتادن سلامت شهروندان از جمله مهم‌ترین آنها به شمار می‌رود.

مدیر دامپزشکی شهرستان آبیک تصریح کرد: از جمله اعمال نظام مراقبت در زمینه جلوگیری از شیوع بیماری‌ها می‌توان به واکسیناسیون، حذف دام‌های ناقل بیماری و نظارت اشاره کرد.

یعقوبی با بیان این مطلب که شیوع بیماری‌های دامی از جمله بیماری آبله هزینه‌های کلانی برای دامداران و بهره‌برداران به بار می‌آورد، خاطرنشان کرد: متاسفانه شیوع بیماری‌های دامی از جمله آبله علاوه بر عدم تامین سلامت شهروندان، هزینه‌های کلانی در زمینه مبارزه با این بیماری‌ها و اقدامات کنترلی صرف می‌شود.

وی گفت: مسئولان واکسیناسیون دامپزشکی در زمینه میزان دز مصرفی واکسن، چگونگی تزریق و زمان تزریق واکسن آموزش‌های لازم را پشت سر گذاشته چراکه واکسیناسیون دام و طیور در تامین سلامت شهروندان تقش ویژه‌ای را ایفا می‌کند.

مدیر دامپزشکی شهرستان آبیک عنوان کرد: تامین سلامت و امنیت غذایی شهروندان از جمله مهم‌ترین رسالت‌های دامپزشکی به شمار می‌رود که باید اقدامات لازم در زمینه ارائه مطلوب خدمات به شهروندان انجام شود.

منبع:خبرگزاری تسنیم

راهنمای دانلود

لینک‌های دانلود

راهنمای دانلود :

  • برای دانلود در قسمت دانلود برروی لینک مستقیم کلیک کنید.

درباره ی سردبیر اخبار

Profile photo of سردبیر اخبار
تیم خبرگزاری وتلند اخبار جدید عمومی و علمی دامپزشکی را به صورت روزانه منتشر خواهد کرد.با خبرگزاری وتلند هیچ یک از اخبار دامپزشکی را از دست ندهید.

همچنین ببینید

هفته ی دامپزشکی

برنامه گرامیداشت هفته دامپزشکی

برنامه گرامیداشت هفته دامپزشکی ۸-۱۴ مهر ۱۳۹۴: وتلند:سازمان دامپزشکی کشور شعار سلامت غذا از مزرعه ...

اخبار عمومی دامپزشکی

حقوق و مزایای مسئولین فنی و ناظرین بهداشتی دامپزشکی

حقوق و مزایای مسئولین فنی و ناظرین بهداشتی دامپزشکی: به نقل از وتلند:حقوق و مزایای ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>