خانه » بیماری ها » ابزیان » ماهی » نگهداری ماهی قرمز عید
fish-red0-az2

نگهداری ماهی قرمز عید

نگهداری ماهی قرمز عید
نگهداری ماهی قرمز عید

 

در ابن پست اطلاعاتی در مورد ماهی قرمز و اصول نگهداری از ان برایتان نوشته ام امیدوارم مفید باشد…. در ابتدا باید  بگویم این ماهی از دسته ی ماهی های گلدفیش می باشد که خود این دسته به دو گروه ماهی های گرم ابی و سرد ابی تقسیم میشود که ماهی قرمز جز گروه سردابی می باشد.ولی گلدفیش (ماهی طلایی) اکواریومی جز گروه گرم ابی می باشند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید این ماهی در طبیعت به طور متوسط حدود 20 تا 40 سال یا حتی بیشتر عمر میکند ولی در شرایط اکواریومی و مصنوعی حدود 12 سال عمر میکنند …. 

بقیه در ادامه مطلب

 

نکته اول واصلی درنگهداری از این ماهی این است که این ماهی و به طور کلی کلیه ماهیان به گاز کلر موجود در اب شهری بسیار حسا س اند و باید کلر اب را زدود که به این جهت باید اب را در یک ظرف خاص به مدت 24 ساعت نگه داشت تا کلر ان کلا از بین برود به همین سادگی… اگر این نکته را رعایت کنید حدود 70 درصد کار را پیش برده اید . سپس نکته بعدی تعویض اب است که حدود هر دو روز یک بار باید اب را تعویض نمود تا اب اکسیژن داشته باشد و نکته اخر غذا دهی به ماهی است که هر روز دو یا نهایتا سه وعده باید به ماهی ها غذا داد.با رعایت این چند نکته ساده به هیچ عنوان شاهد مرگ و میر این ماهیان نخواهیم بود… همچنین تکثیر این ماهیان هم بسیار ساده است .این دسته از ماهیان به طور میانگین هر ماه یکبار یا شاید زودتر تخم ریزی میکنند. تشخیص نر ها از ماده ها هم بسیار ساده است . ماهی ماده کمی چاق تر از نر ها بوده و باله ها به خصوص باله دمی کوتاه تری نسبت به ماهی نر دارند در حالی که ماهی نر بدنی کشیده و دراز با باله ی دمی بلندتر می باشد هم چنین ماهی نر تحرک بیشتری نسبت به ماهی ماده دارد. این ماهی ها پس از تخم ریزی یا حتی در حال تخم گذاری تخمهاشان را می خورند و با روش های مخصوص مثل استفاده از توری های مخصوص باید بین این ماهیان و تخم ها فاصله انداخت. لارو های این ماهی حدود 2 روز پس از تخم گذاری از تخم ها بیرون می ایند و در ابتدا سفید رنگ بوده و به زحمت با چشم دیده می شوند….این ماهی ها بسیار مقاوم بوده و بسیار کمتر دچار بیماری  می شوند .پس بیاید با رعایت چند نکته ساده عمر این ماهی ها را نکاهیم . یادتان باشد پس از اتمام عید این ماهی ها را به هیچ عنوان به درون رودخانه رها نکنیم چون روی فلس های این ماهی ها که پرورده ی دست انسان اند انگل هایی وجود دارد که ممکن است باعث بیماری و مرگ ماهیان رود خانه ای شود.بهترین مکان برای رها سازی انها حوضچه ها و برکه هاست یا حوض های بزرگ.

در تصویر زیر هم شاهد بزرگ ترین ماهی قرمز جهان هستیم..

نگهداری ماهی قرمز عید
نگهداری ماهی قرمز عید

نویسنده : فرشید داودی

منبع: سایت سرزمین دامپزشکی www.vetland.ir

راهنمای دانلود

لینک‌های دانلود

راهنمای دانلود :

  • برای دانلود در قسمت دانلود برروی لینک مستقیم کلیک کنید.

درباره ی soroush

soroush

همچنین ببینید

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

ماهی شب عید

با نزدیک شدن به عید نوروز، مردم کم کم برای بزرگداشت این آئین ملی آماده ...

5efswmuexymp62kc8176

تشریح ماهی

  الف:وسایل تشریح 1. اسکاپل 2. قیچی 3. سوند تشریح و سوند شیار دار 4. ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>