خانه » اخبار دامپزشکی » فروش مرغ با کد رهگیری
اخبار عمومی دامپزشکی

فروش مرغ با کد رهگیری

فروش مرغ با کد رهگیری :

به نقل از وتلند:

دکتر مهدی خلج گفت: بزودی سامانه ردیابی روی بسته های مرغ در سراسر کشور فراگیر خواهد شد و از چهار روز دیگر نیز این طرح در تهران عملیاتی می شود که در آن مردم می توانند با ارسال کد رهگیری روی بسته خریداری شده به سامانه ۳۰۰۰۸۹۰۳ تمام اطلاعات خرید خود را دریافت کنند.
وی با اشاره به عرضه ۲۲۵ هزار دام در مراکز عرضه ای که روز گذشته به مناسبت عید سعید قربان دائر شده بود گفت: از مجموع این دام ها تنها ۱۰۵ هزار راس دام در مراکز مجاز ذبح و بقیه بطور خانگی ذبح شدند.
خلج افزود: کارشناسان مرکز هفت درصد ذبح های دامی را غیر قابل مصرف و ۲۵ در هزار آن ها را نیازمند اصلاح جزیی دانستند، ضمن اینکه روحانیون نیز بر اصول شرعی ذبح دام نظارت می کنند در حالیکه ممکن است لاشه هایی که خارج از مراکز مجاز ذبح شده‌اند بعضا غیر قابل مصرف باشند.
وی گفت: در روز عید سعید قربان هزار و ۸۰۰ مرکز عرضه دام در سراسر کشور دائر شده بود و هزار و ۵۰۰ اکیپ دامپزشکی هم بر این مراکز و عرضه دام به صورت بهداشتی نظارت داشتند.
رئیس سازمان نظام دامپزشکی کشور خواهان توجه مردم به خرید دام و فراورده های دامی از مراکز معتبر شد و افزود: از مردم می خواهیم از خرید دام و هرگونه فراورده دامی خارج از شبکه های مجاز عرضه خودداری کنند، ضمن اینکه به مردم اطمینان می دهیم تمام فراورده های دامی شبکه های مجاز عرضه از نظر بیماری های قابل انتقال به انسان و مشکلات ویروسی و بهداشتی ایمن شده اند.
خلج با بیان اینکه از نظر مراجع بین المللی مرجع صلاحیتدار در ایران برای صدور مجوز صادرات فراورده های دامی سازمان دامپزشکی ایران است گفت: به همین دلیل این سازمان سال گذشته بیش از ۳۱ هزار و ۱۲۰ مجوز را برای عرضه فراورده های دامی به خارج صادر کرده و در شش ماه نخست امسال نیز بیش از ۱۵ هزار مجوز بهداشتی صادر شده است.
وی سلامت را شرط لازم صادرات و عرضه فراورده های دامی دانست و افزود: سال قبل بیش از ۲ میلیون و ۲۶۰ هزار بازدید از اماکن تولید، عرضه و فروش فراورده های دامی داشتیم و در این بازدیدها همکاران ما بیش از ۳۳ هزار تن مواد خوراکی دامی را از چرخه مصرف انسانی خارج کردند.
رئیس سازمان نظام دامپزشکی کشور ریشه ۶۰ درصد بیماری های عفونی و ۷۵ درصد بیماری های جدید انسان را انتقال از دام و فراورده های دامی دانست و گفت: به همین دلیل بی توجهی به این بخش و کاستن از نظارت بر فرآورده های دامی به طور مستقیم سلامت انسان را تهدید می کند.
خلج افزود: با تشدید بازرسی ها و تلاش های همکاران ما در شش ماه نخست امسال بیماری های ویروسی قابل انتقال به انسان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۵۵ تا ۶۵ درصد کاهش یافته است.
وی ارزش اقتصادی فعالیت های دامپروری کشور را در حال حاضر سالانه ۱۳۰ هزار میلیارد تومان ذکر کرد و گفت: طبق نظر مراجع معتبر تحقیقات بین المللی فعالیت های دامی تا ۲۵ درصد افزایش تولید را در کشور به دنبال خواهد داشت.

راهنمای دانلود

لینک‌های دانلود

راهنمای دانلود :

  • برای دانلود در قسمت دانلود برروی لینک مستقیم کلیک کنید.

درباره ی سردبیر اخبار

Profile photo of سردبیر اخبار
تیم خبرگزاری وتلند اخبار جدید عمومی و علمی دامپزشکی را به صورت روزانه منتشر خواهد کرد.با خبرگزاری وتلند هیچ یک از اخبار دامپزشکی را از دست ندهید.

همچنین ببینید

روش فیکس کردن جسد حیوان

کلیپ روش فیکس کردن جسد حیوان

کلیپ روش فیکس کردن جسد حیوان ابداع شده توسط: دکتر کومار، دانشگاه تافیز مترجم: دکتر ...

روش جدید فیکس کردن بدن با حفظ خاصیت ارتجاعی

کلیپ روش جدید فیکس کردن بدن با حفظ خاصیت ارتجاعی

کلیپ روش جدید فیکس کردن بدن با حفظ خاصیت ارتجاعی ابداع شده توسط دکتر فازی ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>